Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie pokieruje Sekcją KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Dr Styczkiewicz jest profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego, koordynatorem ds. kardiologicznych w USK, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii. Właśnie wybrano ją na przewodniczącego-elekta Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
– To prestiżowe wyróżnienie potwierdza jej kluczową rolę w rozwijaniu interdyscyplinarnej opieki nad pacjentami z chorobami serca i nowotworami – podkreśla Andrzej Sroka, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie.
Prof. Katarzyna Styczkiewicz od lat angażuje się w działalność naukową i kliniczną na styku kardiologii i onkologii, popularyzując ideę leczenia i profilaktyki powikłań kardiologicznych u pacjentów onkologicznych.
– Kardioonkologia to odpowiedź na realne potrzeby współczesnej medycyny. Moim celem jest budowanie środowiska, w którym pacjent onkologiczny będzie miał zagwarantowaną kompleksową opiekę kardiologiczną – od rozpoznania, przez leczenie, aż po długofalową obserwację – mówi prof. Styczkiewicz.
Podkreśla również znaczenie współpracy i edukacji w dalszym rozwoju tej dziedziny.
– Funkcja przewodniczącej-elekt Sekcji KardioOnkologii PTK to dla mnie nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim odpowiedzialność. Chcę działać na rzecz dalszego rozwoju tej dziedziny, wspierając wymianę wiedzy, tworzenie standardów oraz integrację środowisk medycznych – dodaje prof. Katarzyna Styczkiewicz .
Jej kadencja jako przewodniczącej-elekt potrwa dwa lata, po czym obejmie ona funkcję przewodniczącej Sekcji. W tym czasie planowane są szkolenia, współpraca z ośrodkami klinicznymi oraz rozwój programów badań naukowych.