Jednogłośna decyzja rzeszowskich radnych. Zgodzili się, by jedna z ulic na osiedlu Dąbrowskiego nosiła imię prof. Stanisława Kusia, projektanta m.in. hali Podpromie.
Decyzja w tej sprawie zapadła na wtorkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Projekt uchwały poparło 19 radnych. Z wnioskiem o nadanie ulicy prof. Stanisława Kusia zwróciła się Politechnika Rzeszowska, która w 2014 roku wybitnemu inżynierowi budowniczemu, humaniście i poliglocie nadał tytuł doktora honoris causa.
Ulica, która będzie nosiła imię prof. Stanisława Kusia, znajduje się na osiedlu Dąbrowskiego – biegnie od ulicy Poznańskiej w kierunku północno wschodnim.
Stanisław Kuś był twórcą Katedry Konstrukcji Budowlanych, jej byłym kierownikiem oraz byłym rektorem Politechniki Rzeszowskiej.
Stanisław Kuś urodził się w 1925 roku w Rzeszowie. W 1951 roku ukończył Politechnikę Warszawską. Z Politechniką Rzeszowską związał się w 1976 roku, przy trzy kadencje był jej rektorem. Doprowadził do włączenia Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce w struktury PRz, a także do utworzenia z Politechniką Warszawską Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej.
Profesor Kuś był członkiem m.in. Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Międzynarodowego Stowarzyszenia Konstrukcji Sprężonych FIB, American Society of Civil Engineers, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, członkiem Akademii Transportu i Akademii Budownictwa Ukrainy, Centralnej Komisji ds. Tytułów i Stopni Naukowych 1992-2002.
Stanisław Kuś był autorem i współautorem wielu projektów polskich budowli, w tym hali Podpromie i hali targowej w Rzeszowie oraz pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jednym z najbardziej spektakularnych osiągnięć inżynieryjnych jest wyprostowanie przechylonego wieżowca przy ul. Słowackiego w Rzeszowie.
Prof. Kuś brał udział także w projektowaniu katowickiego „Spodka”, gdańskiej hali „Olivia”, hali AWF w Warszawie, Stadionu Narodowego w Aleppo w Syrii, sztucznego lodowiska Torwar w Warszawie, hal widowiskowych w Zgorzelcu, Koninie i Puławach.
Stanisław Kuś był autorem i współautorem 11 monografii oraz książek technicznych, 300 artykułów, pięciu patentów, dziesięciu polskich norm budowlanych poprzedzających Eurokody. Wypromował 8 doktorów. Od 1962 roku był redaktorem działu konstrukcji miesięcznika „Inżynieria i Budownictwo”.
Prof. Kuś otrzymał wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski i Oficerski Polonia Restituta. W 2015 roku otrzymał Medal Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w uznaniu zasług i zaangażowania a rzecz samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. Stanisław Kuś był jednym z Honorowych Obywateli Miasta Rzeszowa.
Prof. Kuś zmarł 7 lipca 2020 roku. Miał 95 lat. Został pochowany na rzeszowskim cmentarzu Pobitno.